Proběhlo třetí setkání TEFL Clubu

Ve čtvrtek 15. dubna 2021 proběhlo přes aplikaci Zoom třetí online setkání TEFL Clubu s názvem “Před kamerou, za kamerou všichni musí stát…tak si pojďme hrát”, které se zaměřilo na únikové hry a jejich aplikaci v hodinách angličtiny. Únikové hry jsou v současné době hodně zapojované do výuky, ale učitelé tráví hodiny tím, aby se naučili vše efektivně naprogramovat. Proto jsme se rozhodli nabídnout účastníkům TEFL Clubu workshop, ve kterém bych je naučili tvořit únikové hry rychle a efektivně. Nespornou výhodou únikových her je, že s nimi může pracovat celá třída nebo jednotlivé skupinky, jejich využití se dá natáhnout z několika minut až na několik hodin a studenty hraní velmi baví.

K naší velké radosti se i tentokrát připojilo 15 účastníků. Workshop byl rozdělený do dvou hlavních bloků – teoretického a praktického. V teoretické části jsme účastníkům představili program Genially a nejrůznější nástroje, které lze využít při tvorbě a editaci únikových her. V praktické části jsme se rozdělili do dvou skupin a společně jsme se snažili vytvořit pro naše imaginární studenty únikovou hru. Tu jsme museli nejdříve promyslet, naplánovat, vytvořit a zapojit do ní různorodá cvičení, která by našim studentům potrápila mozkové závity.

Na závěr jsme si odkazy na naše dvě únikové hry nasdíleli a jednu z nich (odkaz zde) jsme si i společně zahráli, abychom viděli, jak únikové hry vnímají studenti. Setkání skončilo na pozitivní notě, jelikož se nám podařilo vyřešit všechny úkoly a odemknout poslední zaheslovanou část hry.

Fotografie ze setkání najdete zde (pozor, máme nové stránky). Moc děkujeme všem za účast a na přelomu května a června se budeme těšit na další setkání – toho se tentokrát ujme dr. Gráf. Nezapomeňte tedy kontrolovat své mailové schránky, aby vám mail od nás neutekl!

A pokud byste se vy sami rádi podíleli na obsahu TEFL Clubu a ukázali svým kolegům něco ze svého zaměření (ať už formou přednášky nebo workshopu), dejte nám vědět zde.

Váš TEFL Club

Úvod > Nástěnka > Setkání > Proběhlo třetí setkání TEFL Clubu