Vyhlášení XIV. ročníku celostátní překladatelské soutěže (FF OU)

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom Vás upozornili na vyhlášení XIV. ročníku celostátní studentské překladatelské soutěže pořádané Filozofickou fakultou Ostravské univerzity.

Soutěž je určena studentům bakalářských a magisterských programů bez ohledu na typ školy a studijní obor. Do soutěže se přihlásíte odevzdáním svého soutěžního příspěvku – překladu původního cizojazyčného textu dle vlastního výběru, který dosud nebyl publikován, ani hodnocen v jiné překladatelské soutěži či jako součást seminární, bakalářské nebo magisterské práce. Jako výchozí text pro soutěžní překlad je vhodné pouze originální dílo, nikoli již přeložený text.

Soutěžní překlad je třeba odevzdat nejpozději do 31. ledna 2019.

Celý ročník soutěže bude slavnostně uzavřen 12. března 2019 DNEM S PŘEKLADEM, jehož součástí jsou vedle předání čestných uznání také přednášky předních translatologů, překladatelů a tlumočníků a překladatelské dílny na jazykových katedrách.

Veškeré potřebné informace naleznete zde: Vyhlášení překl. soutěže, XIV.ročník, 2018,19.

Úvod > Nástěnka > Vyhlášení XIV. ročníku celostátní překladatelské soutěže (FF OU)